Több kérdés is feltevődik arról, van- e értelme a télen végzett madáritatásnak? Hihetetlennek tűnhet, de a madaraknak legalább akkora szükségük van a téli, akárcsak a nyári itatásra. A fagyos évszakban ugyanis a legtöbb víz befagy, itt jövünk közbe mi, emberek. Logikusnak tűnhet ugyan hó vagy zúzmaraevéssel pótolni a vizet, de a kisebb testű madarak számára ez már túlságosan is hideg “ital” lenne.
a szajkó gyakori látogatója a madáritatóknak
Hogyan itassunk télen?
A legtöbb embert az riasztja vissza a téli itatástól, hogy ilyenkor a víz befagy, de ennél mi sem egyszerűbb! Csak a nyáron adott hideg víz helyett langyosat vagy meleget töltünk az itatóalkalmatosságba. Csupán arra vigyázzunk, hogy SOHA NE TÖLTSÜNK BELE FORRÓ VIZET, mert a rögtön inni érkező madarak nyelőcsöve égési sérüléseket szenvedhet. Ráadásul a madarakat a jéghártya sem zavarja, még ettől is tudnak inni, de ha észrevesszük, hogy befagy a víz, a jégtáblát egy kis langyos víz rácsorgatásával könnyedén kiemelhetjük, de sose ütögessük az itatót, nehogy eltörjön.
Téli strandolók- Madárfürdőzés télen
A jó itató madárfürdő is egyben. Ez a kijelentés igaz a télen üzemeltetett itatókra is. Ha pedig madáretetők is működnek a közelben, akkor a siker garantált: olyan madárfajokat figyelhetünk meg, akik még a mínusz fokokban is megrohamozzák az itatót és kiadós fürdőt vesznek.
a madarak könnyebben észreveszik az itatót, ha etető is működik a közelben
Ilyen fajok a(z):
vörösbegy
széncinege és a
házi veréb
Az itató egy napja:
HA MÉG TÖBB ÉRDEKESSÉGET SZERETNÉL, LÁTOGASS EL A http://www.mme.hu-RA!
HA BE SZERETNE TEKINTENI AZ ETETŐK ÉLETÉBE, AKKOR FIGYELMÉBE AJÁNLOM A CSIVITELŐ VIDEÓKAT, A CSIVITELŐ YOUTUBE CSATORNÁJÁT:
https://www.youtube.com/channel/UCX4Y6mhYnFZtqLNbQ9I1NVw
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: