Csivitelő

Készítsünk sárgyűjtő helyet fecskéinknek!

Manapság, mivel minden felület aszfaltozott, a fészkeiket sárból építő fecskéink gyakorlatilag már nem találnak sarat. Ezen könnyen segíthetünk, ha sárgyűjtő helyet létesítünk a kertünkben vagy a panelházunk erkélyén és onnan figyeljük a látogatókat. Két fajta sárgyűjtő létezik: 1. A NAGY SÁRGYŰJTŐ: Kicsivel nehezebb az elkészítése, mint a másik sárgyűjtőnek (lásd lent), de ez ne rettentsen… Tovább »

Érdekességek: hazai madarak népies nevei

Sok érdekes magyar népies neve létezik egyes hazai madaraknak. Ilyenek például: kék cinege = bóhacinege vörösbegy = csipkemadár, vörösbögy, vörösbegyű dallár, veres begyű billegető és paprikamadár házi rozsdafarkú = vörösfarkú madár, füstfarkú madár és házi füstfark szürke légykapó = szürke légyész, szürke légyvadász, légyfogó és légyfogó madár örvös légykapó = örvös légyvadász és örvös légyész csuszka = csuszkál… Tovább »

A harmadik három jelölt

TÖBB INFÓ ITT: Csivitelő: Információk a nagyvilágból A harmadik három jelölt pedig… :                                       a kékfejű denevérpapagáj                                         … Tovább »

Az utolsó infó az indiáncinegéről

7. infó: Végül kiderül, hogy a mi kismadarunk igen falánk: egyaránt szereti a hernyókat, a molyféléket, a rovarlárvákat, a pókokat, sőt, még a csigákat sem veti meg. Gyakran jár a madáretetőkre is, ahol olajos magvakat és dióféléket fogyaszt szívesen. VAJON KI LESZ A HARMADIK HÁROM JELÖLT???... Tovább »

A Verébbarát Kert

A Verébbarát Kert egy mini verébparadicsom a Madárbarát Kertben, amely a (MÁRA MÁR ERŐSEN MEGFOGYATKOZOTT) mezei és házi veréb fennmaradását segíti. Miből áll a Verébbarát Kert? PORFÜRDŐ: A többi énekesmadarunkkal ellentétben a verébfajok nem csak vízfürdőzést kedvelik, hanem előszeretettel “pancsolnak” a kertbe vagy panelház erkélyére kihelyezett tálcás porfürdőben is, amelyet mi is könnyedén elkészíthetünk. A… Tovább »

Nyomozás a Madárbarát Kertben – 4. Fészkelési specialisták

A madárodúzásnál kevés egyszerűbb dolog létezik a világon- gondolhatnánk. Kitesszük az odút, a madarak elfoglalják, fészket készítenek, tojásokat raknak és felnevelik utódaikat. Ez az egész csaknem lehet ilyen egyszerű, igaz??? Hát persze, hogy nem! A párzási időszakban talán a madarak vetik be a legbonyolultabb és legtitkosabb stratégiáikat az állatvilágból. Mit is mesterkednek ők tulajdonképpen? A… Tovább »

Az utolsó infó a füles sarlósfecskéről

7. infó: A nálunk honos sarlósfecskefajokkal ellentétben a füles sarlósfecske nem vonul, egész évben a költőterületén marad. Ez egészen érthető, hiszen ahol ő él, ott nem ismerik a telet. 🙂 Búcsúzásképpen megmutatom, a sikeresen kirepült füles sarlósfecske fiókát és izgulok, mert hamarosan fény derül a következő három jelölt kilétére…  ... Tovább »

Madárhatározó: az erdei szürkebegy

6. AZ ERDEI SZÜRKEBEGY   Élőhelye: Parkokban, kertekben, ritkás erdőkben, bozótosokban és fenyvesekben egyaránt találkozhatunk ezzel a verébre hasonlító madárral. Télen nagy részük elvonul, de néhányan itt maradnak és ezek a madarak tűnnek fel az etetőkön is.   Tápláléka: Rovarevő madár, de a madáretetőn szívesen fogadja az apró magokat, a mákot, a mazsolát és a… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!