Csivitelő

Negyedperces etetők! Csináld magad!

Kevesen hinnék, hogy egy madáretetőt 1 mp alatt is meg lehet csinálni. PEDIG IGEN! Az alábbiakban 1. talajetető idő: 1 mp HOZZÁVALÓK: egy tál napraforgó (lehet kevesebb vagy több is) Szórjuk a napraforgót a földre.                                        … Tovább »

RAJZOK:

NOVEMBERRE: Rajzoljunk szemetgyönyörködtető csonttollút!                                                                        Rajzoljuk meg a körvonalakat.                        … Tovább »

Madárhatározó: az erdei pinty

1. AZ ERDEI PINTY   Élőhelye:  Ez az énekesmadárfaj elsősorban erdőkben, parkokban, de még kertekben is gyakran látható. Sok helyen igen gyakori. Érdekesség, hogy az itteni példányok télen mind elvonulnak, de egyúttal kicserélődnek az Északról érkezőekkel, akik itt telelnek át.   Tápláléka: A költési időszakban rovarokkal táplálkozik, egyébként magevő.   Meghatározása: Keressenek egy vastag csőrű,… Tovább »

Írj Madárnaplót!

Mi az a Madárnapló? A Madárnapló egy olyan füzet, napló, összefűzött papír, amibe lejegyezzük a megfigyelt madarainkat (rajz, adatok).                                 elég használni egy egyszerű négyzethálós- ,vonalas- vagy sima lapú füzetet  A naplónkat kedvünk szerint alakíthatjuk: írhatunk bele rajzolhatunk lapjaira használhatunk… Tovább »

Gyűjts tollakat!

Ha szeretnék közelebbről megismerni a madarakat beborító “ruhát”, gyűjtsenek tollakat!                                                                                          … Tovább »

Itt a tél, etessünk madarat!

Hallották! Mindjárt itt van a tél, ideje madarat etetni! 🙂 Mit értünk madáretetés alatt?  Madáretetés alatt a madarak téli ellátását, segítését értjük.                                                                  … Tovább »

Madárvédelem, madárvédelmi tevékenységek

   -madárvédelem Mi a madárvédelem? Miről beszélünk tulajdonképpen, ha ezt a szót használjuk? A válasz a következő: a madárvédelem egy olyan kifejezés, amely egy adott madár megmentését, segítését jelenti. MIÉRT SZORULNAK SEGÍTSÉGRE A MADARAK? Ezen élőlényeknek ÓRIÁSI védelemre van szükségük, és ez nem azt jelenti, hogy “szeretem az állatokat, jaj, de aranyosak!” 🙂 ,hanem komoly… Tovább »

RAJZOK:

OKTÓBERRE: Rajzoljunk hím csízt!                                                         Először rajzoljuk meg a madár alakját!                                    … Tovább »

VÉDD A SOKSZÍNŰ VILÁGOT!

  Az ember nincs a természet nélkül, de a természet igenis jól megvan ember nélkül. Gondolj bele, milyen lenne a környezeted hiányában! Már közeledünk ehhez! 9 mp-ként majdnem fél hektár brazíliai esőerdőt írtanak ki és naponta 10 állatfaj pusztul ki az erdőírtás következtében! Szörnyű, hogy kb. 300 év múlva az utókornak nem maradnak fái és… Tovább »

Legyél te is madarász!

  Hogy miért? Mert így sokkal többet megtudhatsz a téged körülvevő világról és óriási tudásnak lehetsz a birtokosa! Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan lehetsz te is madármegfigyelő. 1. Csak akarat kell Nem lehet úgy madarászni, ha nem akarsz! Ez csak akkor működik, ha szeretnéd! 🙂 2.Először is szükséged lesz egy madárhatározóra! Én ezeket ajánlom: Ezen… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!